Adres
  •  

    ul. Wyszyńskiego 41

    (budynek przychodni)

    44-300 Wodzisław Śl.

Dlaczego warto

Jelita, to największa w ustroju człowieka powierzchnia kontaktu ze światem zewnętrznym. To swoisty system kanalizacyjny. Rodzaj i jakość jedzenia wpływa na jego funkcjonowanie, a to z kolei decyduje o jakości naszego życia. Można wydać majątek na zdrową żywność, witaminy, zioła, preparaty bez efektu! Gruba, twarda śluzówka okrężnicy skutecznie uniemożliwi ich wchłonięcie. Cóż pozostaje z kryształowej wody przepuszczonej przez zamuloną rurę kanalizacyjną?



Prosto rzecz ujmując: najlepsze odżywianie może mieć ten sam skutek co najgorsze, jeżeli system usuwania zbędnych produktów, czyli układ wydalniczy naszego organizmu, będzie zablokowany przez gromadzące się, fermentujące i gnijące resztki pokarmowe.

 

Większość ludzi cierpi na zaburzenia naturalnej symbiozy bakterii przewodu pokarmowego. Poprzez wysterylizowane i zdenaturyzowane produkty spożywcze, złe odżywianie, styl życia, zanieczyszczenie środowiska naturalnego, trucizny oraz nadmierne stosowanie leków zostaje zaburzona równowaga pomiędzy niechorobotwórczymi bakteriami a człowiekiem. Skutkiem tego jest osłabienie sił obronnych organizmu. Ponad 30% ludności ma zaburzoną przemianę materii poprzez występowanie w jelicie grubym nadmiernej ilości chorobotwórczych drobnoustrojów, takich jak: grzyby, pleśnie, bakterie, pierwotniaki i robaki. Z tego powodu trucizny i uboczne produkty przemiany materii nie są w wystarczającym stopniu rozkładane i wydalane. Dochodzi wtedy do autointoksykacji (samozatrucia) organizmu. Utrata sił witalnych, zmęczenie, depresja, brak koncentracji, agresja oraz lęki są częstymi skutkami takiego negatywnego stanu.

 

Wiele chorób, takich jak: infekcje, zapalenia(np. zatok, wyrostka robaczkowego), wzdęcia, nieżyt żołądka, problemy z wątrobą, bóle brzucha, zaparcia, biegunki, powiększenie śledziony, nowotwór jelita grubego, bolesne skurcze jelit, kamienie żółciowe, reumatyzm, choroby skóry, nadciśnienie, migreny, alergie zostało w świetle najnowszych badań przypisanych źle lub niewłaściwie funkcjonującemu jelicie grubemu.

 

Za sprawne działanie naszego organizmu odpowiedzialny jest również układ immunologiczny. Mieści się on w 80% w ściankach jelita cienkiego i grubego. Immunoglobuliny (białko o zdolnościach obronnych) w większości produkowane są w jelitach. Błona śluzowa jelita grubego stanowi pierwszą i najważniejszą barierę immunologiczną człowieka. Drugorzędną rolę spełniają tu: wątroba, nerki, płuca, skóra i limfa. Profesor Otto Warburg (zdobywca nagrody Nobla w 1931 r.) już na początku poprzedniego wieku stwierdził, że osłabiony układ immunologiczny i zła przemiana materii prowadzi do powstawania komórek nowotworowych w organizmie człowieka.



Wielu ludzi cierpi na chroniczne zaparcia. Przyczyną zaparć może być wieloletnie złe odżywianie. Niestrawione resztki pokarmu oraz kamienie kałowe, których waga dochodzi nieraz do 5-6 kg!, zalegające w uchyłkach i zagięciach jelita zaburzają jego naturalną perystaltykę i ostateczne jego wypróżnienie. Najczęstsze leczenie w tym przypadku polega na zaaplikowaniu mocnych leków przeczyszczających, które jednocześnie uszkadzają błonę śluzową jelita.

 
Współpraca: Logo Xft-2001 FootDropSystem